2021. március 1-én az erdélyi önkéntes csapatmentorok hivatalosan is megkezdték tevékenységüket.
Kik a csapatmentorok?
Jelenleg Berni (14.), Helga (115.), Mezítlább (105.), Reni (34.), Tündi (104.) és Zalán (44.) alkotják a csapatmentor közösséget.
Ők azok, akik az elmúlt időszakban részt vettek az MCSSZ önkéntes mentorképzésén. Ezen a képzésen önismereti gyakorlatokkal gazdagodtak, amelyeket a mindennapokban is tudnak alkalmazni. Fejlődött a problémafelismerő és -megoldó képességük. Ezen túl konkrét módszereken keresztül próbálhatták ki magukat bizonyos helyzetekben. Megtanulták, hogyan kell meghatározni az egyéni fejlődési céljaikat, megtapasztalták a visszajelzés és segítségkérés kultúráját. A képzéseket hivatásos szervezetfejlesztők (Tandem) és gyakorlott mentorok tartották. Az itt megszerzett tudás nagyban hozzájárult a magánéleti és akár szakmai fejlődésükhöz is.
Bővebben a képzésről tájékozódj itt.
Ezután pedig elhatározták, hogy különböző tevékenységek levezetésével segítenek a csapatok, vagy akár egyének fejlesztésében.
“Tudjuk, hogy az elmúlt időszak mindenki számára sok nehézséget, kihívást okozott. Tudjuk azt is, hogy az elkövetkezendő időszak szintén bizonytalan. Tevékenységeink között éppen ezért vannak beltéri, kültéri, sőt még online tevékenységek is, ha a korlátozások miatt nem lenne lehetőség a találkozásra.”
Célok
Az erdélyi önkéntes csapatmentorok hálózata szeretné fejleszteni azokat a cserkészközösségeket, amelyek őket meghaladó, csapatuk vagy körzetük hatékony működését gátló helyzetekkel találkoznak. A cél tehát az, hogy közvetlen segítséget tudjanak nyújtani, nagyrészt gyakorlati megvalósítások révén, számos módszerrel és gyakorlattal, mellyel feltárják az adott közösségben rejlő lehetőségeket.
“Célunk, hogy izgalmat, újdonságot, kreativitást, vidámságot, inspirációt hozzunk a csapatok életébe.”
“A kiadványunk által szeretnénk bemutatni, mik is azok a tevékenységek, amelyeket nyújtani tudunk. Reméljük, hogy a tevékenységeink között ti is megtaláljátok azt, ami megfelelő lehet a csapatoknak.”
A választható tevékenységekről ide kattintva olvashattok részletesen!
A csapatmentorok folyamatos önképzésének köszönhetően ezeknek a tevékenységeknek a listája változni, bővülni fog a jövőben. Amennyiben szívesen hívnátok meg az önkéntes csapatmentorokat képzést, tréninget tartani, ne habozzatok, keressétek őket bizalommal!
A csapatmentori tevékenységem alatt voltak olyan csapatok, akik kértek többször is segítségét, és öröm volt látni azt, hogy amit csinálunk az tényleg hasznos a csapatoknak. Jó volt a fejlődést és örömöt együtt megélni a csapat tagjaival. Az elmúlt két és fél év arra világított rá, hogy a csapatoknak igenis szükségük van egy mentorra, aki új ötleteket, játékokat, módszereket tud hozni nekik, amiket majd később a saját csapatukon vagy őrseiken tudnak kamatoztatni. Jó volt látni azt is, hogy néhány csapatvezetőnek a csapatmentor egy olyasvalaki volt, akitől véleményt kérhetett, független attól, hogy ez most csapatra vagy épp körzetre vonatkozik.
– Balla Stefi, csapatmentor 2018-2020 közöttSok csapatvezető ráérzett a munkánk lényegére és rendszeresen hívtak csapatépítésre, csapat összerázóra, kommunikációs tréningre, tábori programot vezetni, csapat stratégiát gyártani.
– Bálint Lajos Lóránt, csapatmentor 2018-2020 között
Elérhetőségek
Lásd a kiadványban!
https://issuu.com/annahelgak/docs/erd_lyi__nk_ntes_mentorh_l_zat