HÚSVÉT ÜNNEPKÖR

Jó tudni: a kereszténység Jézus feltámadását hirdetve nem a hetedik napot, azaz a szombatot ünnepli, hanem a hét első napját, a vasárnapot. A vasárnap tehát nem a hétvége, hanem ellenkezőleg: a kezdete. Jó lenne ezt a lelkünkben és a gondolkodásunkban is tudatosítani, hogy ezzel a plusz erőforrással vágjunk neki az új hétnek. Minden egyes vasárnap „kicsiben” a húsvéti öröm megtapasztalása (kellene, hogy legyen) a gyülekezetben.

 Minden korosztály:

Hallgassátok meg az alábbi éneket Tímár Sára előadásában! Ez egy kb. 1000 éves ének. Mitől annyira modern, mitől olyan friss?

[ult_tab_element tab_style=”Style_3″ tab_hover_title_color=”#ffffff” tab_hover_background_color=”#1e5e1d” acttab_title=”#ffffff” acttab_background=”#1e5e1d” main_title_typograpy=”” main_desc_typograpy=””][single_tab title=”KCS korosztály” tab_id=”1619586323766-3″]

Készítsétek el őrsi foglalkozáson az alábbi makettet (diorámát), amely a nagyhét három jelentős mozzanatát ragadja meg: nagycsütörtök – az első úrvacsora (eucharisztia), nagypéntek – Jézus keresztútja, húsvétvasárnap – Mária az üres sírnál.

Szükségetek lesz: ollóra, színes ceruzákra, ragasztóra.

Itt találjátok mellékletben a sablont, amit ki kell vágni, színezni! [melléklet]

Forrás: https://kreativcuccok.hu/janesz2020/wp-content/uploads/2018/03/hid-tan_nagyhetdiorama2018_DOK.pdf

[/single_tab][single_tab title=”Cserkész, felfedező korosztály” tab_id=”1619586323833-9″]
  1. Olvassátok el figyelmesen a következő bibliai részeket! (Mindenki önállóan, a saját Bibliájából dolgozik.)

Lk 22

Lk 23

Lk 24

Ezután az őrs tagjai csapatokat formálnak (párossával, hármassával), hogy kvíz-párbajban mérjék össze, ki jegyzett meg több részletet! Legyen kb. 15 perc taktikai idő, mialatt összeállítjátok a kérdéssorozatot, a kihívott csapat számára.

Pl. a) igaz vagy hamis? – Jézus azt mondta, nem iszik többé bort, amíg nem jön el Isten országa; A farizeusok pálmaágakkal várták Jézust Jeruzsálemben…, stb.

  1. b) kérdezz – felelek. Melyik ünnepre készültek a zsidók, amikor Jézust elfogták? (Aratás? Hanuka? Páska?) Mi volt Jézus válasza a kereszten megtérő latornak? (Még ma velem leszel a paradicsomban.) Stb.
  2. c) kakukktojás. Péter, kakas, tűz, szolga, ezüst./ Angyal, kő, Mária Magdolna, Nikodémus. Stb.

 

  1. Tartsatok őrsi imaéjjelt! Virrasszátok át az éjszakát, de most ne a szórakozásé legyen a főszerep, hanem a meditáció, imádság töltsék ki az időt. Imádkozhattok közösen és egyénileg, hangosan vagy csendben. Felolvashattok egy evangéliumi szakaszt vagy zsoltárt, egy episztolát. Halgathattok énekeket vagy énekelhettek. Ha van köztetek, aki szívesen kíséri hangszeren, vonjátok be!

Használjátok a Jel+Ige hangzóanyagát!!!

[/single_tab][single_tab title=”Felnőtt korosztály” tab_id=”1619586373255-2-0″]

Olvassátok el a következő verset, s beszéljétek át azokat a lelkiállapotokat, élethelyzeteket, amelyeket a költő, Túrmezei Erzsébet húsvét előtt, ill. után tömörített! Ezután kartonból vágjatok ki egy nagyobb keresztet. A kereszt egyik oldalára öntapadós cetlikkel írjátok fel, mi az, amiben fejlődni szeretnétek. A másik oldalra írjátok fel, mi tartott vagy tart ma is vissza, hogy megvalósítsd az álmaid! Beszélgessetek ezekről!

Túrmezei Erzsébet: Húsvét után

HÚSVÉT ELŐTT… nehéz, szomorú léptek.
Húsvét előtt… zokogó, bús miértek.
Húsvét előtt… ajtók, kemények, zártak.
Húsvét előtt… arcok, fakóra váltak.
Húsvét előtt… szívek, üres-szegények.
Húsvét előtt… kihamvadott remények.
Húsvét előtt… egy nagy „Minden hiába!”
Bús eltemetkezés az éjszakába.

De húsvét lett! Feltámadott a Mester!
HÚSVÉT UTÁN… el a gyásszal, könnyekkel!
Húsvét után… futni a hírrel frissen!
Húsvét után… már nem kérdezni mit sem!
Húsvét után… új cél és új sietség!
Jézus él! Nincs út, mely messze esnék!
Húsvét után… erő, diadal, élet!

Csak azokért sírjunk húsvéti könnyet,
Akik még mindig húsvét előtt élnek.

[/single_tab][/ult_tab_element]